„Ar derinti batus ir rankinę?“ – dažnai sutinkamas klausimas, į kurį tuoj pat puolama atsakyti, jog pagal dabartinę madą rankinės su batais derinti nereikia. O man plaukai šiaušiasi: kaip tai nereikia? Derinti apskritai reikia viską, tik derinimas nėra analogiškos spalvos parinkimas. O gali nutikti ir taip, jog du tos pačios spalvos daiktai visiškai netiks. Juk be spalvos, dar reikia įvertinti detales ir medžiagų tekstūrą, bendrą daiktų stilistiką, ir visą aprangą bei ja kuriamą įvaizdį.
Pagal šiandienos madą spalvos aprangoje dažniausiai derinamos „blokais“, o ne „apmėtomos“ tai šian, tai ten. Būtent dėl to nepatartina pasirinkti vienodos spalvos aksesuarus (batus, rankinę ir diržą; šaliką, kepurę ir pirštines), nebent jie visi tiesiog įsilieja į likusios aprangos koloritą, o akcentu pasirenkamas kažkoks kitas daiktas. Tarkim prie juodų batelių ir juodos suknelės derinio puikiai tiks ir juoda rankinė, ypač jei lūpdažis bus ryškiai raudonas ar kaklą puoš masyvus papuošalas. Tačiau visa tai daug lengviau įgyvendinti, kuomet rūbai ir aksesuarai yra neutralių spalvų. Jei turime raudoną rakinę ir batus, retas kuris išdrįs (retam ir tiks) apsirengti raudonai, jog akcentu liktu vienas vienintelis juodas daiktas.
Du mano deriniai: dvi to pačio modelio, bet skirtingų spalvų rankinės, derinamos su tais pačiais batais. Pirmajame derinyje rankinės ir batų spalva sutampa. Kartu su mano baltomis kojomis ir juodai balta suknelės sijono dalimi jie tiesiog sudaro šviesų „bloką“ aprangos apačioje. Viršutinėje dalyje lieka gaiviai ryškios vasariškos spalvos. Antrasis derinys – priešingas pavyzdys, kuomet batai ir rankinė skirtingų spalvų. Čia spalvos ir vėl dėliotos „blokais“: batai ir palaidinė neutralių pastelinių spalvų, o kelnės ir rankinė sudaro tamsų „bloką“. Nesunku pajusti, kad rankines sukeitus vietomis, jos nebe taip gražiai įsilietų į derinius.
Rūta