Kartu su minimalizmu ir sportinėmis detalėmis į madą grįžusios kuprinės šiandien matomos visur, visada ir šalia visko. Tai gatvės mados galia – praktiški, funkcionalūs ir tiesiog patogūs daiktai visada išpopuliarės ir užsibus ilgiau.
Kuprines siuvau visada, tačiau jos buvo ir visdar yra šioks toks iššūkis. Net negalėčiau suskaičiuoti, kiek kartų esu surašiusi lapo ilgumo „atsakymą - esė“, kodėl vienokie ar kitokie norai nėra „geri“, praktiški arba tiesiog per sunkiai įgyvendinami vienetiniam daiktui. O jei trumpai – didelė, odinė ir tvirtos formos kuprinė visada bus gana sunki, nes pati oda yra sunki medžiaga. Tad ar tai visada praktiška?
Ne veltui pagal „vadovėlį“, kuprinei turėtų naudojamos kuo lengvesnės medžiagos. Kuprinė – labai techniškas gaminys, kuriame tam tikrų elementų negalima atsisakyti ar daryti kitaip vien dėl „gražu“ – tai iškart atsilieps ir patogumui, ir ilgaamžiškumui.
Kompromisus surasti, žinoma, galima. Jei reikalinga didelė odinė kuprinė – svarbu jos neapkrauti išorinėmis ir vidinėmis detalėmis. Ypač metalinėmis (jos prideda itin daug svorio), papildomomis rankenomis, papildomomis kišenėmis, skyreliais ir užsegimais. Vieninelė visuomet rekomenduojama detalė – užtrauktuku segama kišenė kuprinės nugaroje – saugiam svarbiausių daiktų pasidėjimui. Didelei kuprinei geriausiai pasirinkti vidutinio storumo ir minkštumo odą (ar bent ne pačią storiausią, kiečiausią, taigi ir sunkiausią). Labai svarbu techniškai teisingai pagaminti nugarinę (rankenų) dalį. Na o jei svajojate apie kietą odinę kuprinę – ją vertėtų palikti minimalistinę, galbūt netgi be pamušalo. Jei apie kuprinę su daugiau detalių – tuomet reikėtų pagalvoti arba apie mažesnį dydį, arba bent dalį medžiagų pakeisti lengvesnėmis. Storas, tvirtas audinys ir natūralių spalvų oda gali būti nuostabus derinys kuprinei.
Keli per šiuos metus sukurti kuprinių modeliai:
Daugiau nuotraukų rasite portfolio ir e-parduotuvėje.
Rūta